Power Stop 00-04 Suzuki Vitara Rear Autospecialty Brake Shoes w/Hardware
| Brand | PowerStop |
|---|---|
| Part Number | psbSSH738A |
| MFR Part # | SSH738A |
| UPC / Barcode | 889906841562 |
| Item ID | 673388 |
| Price Group | PowerStop |
| Born-On Date | 2023-12-13 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Shoes |
| Dimensions | 8.7" Γ 7.1" Γ 2.6" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 4.30 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |