Athena 02-18 Yamaha YZ 85 47.44mm Bore Cast 2-Stroke Top End Piston Kit w/Top End Gasket Kit
| Brand | Athena |
|---|---|
| Part Number | athP4C0475089003A |
| MFR Part # | P4C0475089003A |
| UPC / Barcode | 8053300717842 |
| Item ID | 683908 |
| Price Group | Athena B |
| Born-On Date | 2024-01-12 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Piston Sets - Powersports |
| Dimensions | 8.9" Γ 7.4" Γ 5.6" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.80 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |