Athena 10-13 Honda CRF 250 R 76.75mm Bore Forged 4-Stroke Top End Piston Kit w/Top End Gasket
| Brand | Athena |
|---|---|
| Part Number | athP5F0768245001A |
| MFR Part # | P5F0768245001A |
| UPC / Barcode | 8053300714995 |
| Item ID | 683932 |
| Price Group | Athena B |
| Born-On Date | 2024-01-12 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Piston Sets - Powersports |
| Dimensions | 8.7" Γ 7.1" Γ 5.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |