Athena 02-08 KTM Mini/Junior/Senior 50 Adventure AC 39.46mm Bore 2T Cast Piston
| Brand | Athena |
|---|---|
| Part Number | athS4C03950001A |
| MFR Part # | S4C03950001A |
| UPC / Barcode | 8052204290734 |
| Item ID | 685376 |
| Price Group | Athena B |
| Born-On Date | 2024-01-12 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Pistons - Cast - Single |
| Dimensions | 3.1" Γ 2.3" Γ 2.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 2.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |