Athena 97-21 Yamaha YZ 125 53.94mm 2T Cast Piston
| Brand | Athena |
|---|---|
| Part Number | athS4C05400016A |
| MFR Part # | S4C05400016A |
| UPC / Barcode | 8050444893807 |
| Item ID | 685453 |
| Price Group | Athena B |
| Born-On Date | 2024-01-12 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Pistons - Cast - Single |
| Dimensions | 2.8" Γ 2.6" Γ 2.2" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.40 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |