Athena 16-22 Husqvarna FC 250 (KTM Engine) 81.95mm 4T Forged Racing Piston
| Brand | Athena |
|---|---|
| Part Number | athS4F08200005A |
| MFR Part # | S4F08200005A |
| UPC / Barcode | 8050444892190 |
| Item ID | 685741 |
| Price Group | Athena B |
| Born-On Date | 2024-01-12 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Pistons - Forged - Single |
| Dimensions | 3.6" Γ 3.4" Γ 2.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.60 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |