Athena 01-12 Yamaha WR 250 F 82.95mm 4T Forged Piston
| Brand | Athena |
|---|---|
| Part Number | athS5F08300002A |
| MFR Part # | S5F08300002A |
| UPC / Barcode | 8053300713295 |
| Item ID | 685924 |
| Price Group | Athena B |
| Born-On Date | 2024-01-12 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Pistons - Forged - Single |
| Dimensions | 3.5" Γ 3.5" Γ 3.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |