Athena Koyo 6206 C3 Bearing
| Brand | Athena |
|---|---|
| Part Number | athMS300620160C3K |
| MFR Part # | MS300620160C3K |
| UPC / Barcode | 8052204291298 |
| Item ID | 686448 |
| Price Group | Athena B |
| Born-On Date | 2024-01-22 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Bearings |
| Dimensions | 2.0" Γ 2.0" Γ 2.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.40 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |