CP Pistons 99-07 Suzuki Hayabusa 12.5:1 Heavy Duty 84mm +3mm OS Bore x 63mm Stroke 1396cc Piston Kit
| Brand | CP Pistons |
|---|---|
| Part Number | cppM4004A |
| MFR Part # | M4004A |
| Item ID | 713013 |
| Price Group | CP Pistons PWS |
| Born-On Date | 2024-03-11 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Piston Sets - Powersports |
| Dimensions | 10.8" Γ 9.9" Γ 3.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 4.40 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |