CP Pistons 09-13 Yamaha FX SHO 10.5:1 turbo 86mm STD Bore (1812cc) Piston Kit
| Brand | CP Pistons |
|---|---|
| Part Number | cppM1081A |
| MFR Part # | M1081A |
| Item ID | 713289 |
| Price Group | CP Pistons PWS |
| Born-On Date | 2024-03-11 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Piston Sets - Powersports |
| Dimensions | 10.0" Γ 6.0" Γ 5.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |