King Shocks 2024+ Toyota Tacoma 2.5 Dia Coilover W/ Remote Reservoir & Adjuster (Pair) - Front
| Brand | King Shocks |
|---|---|
| Part Number | kin25001-408A |
| MFR Part # | 25001-408A |
| Item ID | 714045 |
| Price Group | King Shocks |
| Born-On Date | 2024-03-13 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Coilovers |
| Dimensions | 35.9" Γ 12.2" Γ 11.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 64.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |