Tuff Country 00-05 Ford Excursion 4x4 (Gas Engine) 2.5in Lift Kit No Shocks
| Brand | Tuff Country |
|---|---|
| Part Number | tuf22966K |
| MFR Part # | 22966K |
| UPC / Barcode | 698815032318 |
| Item ID | 719589 |
| Price Group | Tuff Country |
| Born-On Date | 2024-04-17 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Lift Kits |
| Dimensions | 59.0" Γ 16.0" Γ 10.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 115.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |