Vertex Piston 10-11/13-14 Polaris Ranger 800 4x4 800cc +2mm Forged Big Bore Pist Kit 102:1 Comp 82mm
| Brand | Vertex Pistons |
|---|---|
| Part Number | vep23645A |
| MFR Part # | 23645A |
| UPC / Barcode | 714205064483 |
| Item ID | 734347 |
| Price Group | Vertex Pistons |
| Born-On Date | 2024-05-07 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Piston Sets - Powersports |
| Dimensions | 4.7" Γ 4.7" Γ 3.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.15 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |