Vertex Piston 06-09 Kawasaki KX 250 F 250cc Forged Replica Piston Kit
| Brand | Vertex Pistons |
|---|---|
| Part Number | vep23259A |
| MFR Part # | 23259A |
| UPC / Barcode | 714205062151 |
| Item ID | 735838 |
| Price Group | Vertex Pistons |
| Born-On Date | 2024-05-07 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Piston Sets - Powersports |
| Dimensions | 4.3" Γ 4.2" Γ 2.7" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.85 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |