Vertex Piston 22-23 Fantic Motor XX 250 250cc +5.6mm Cast Big Bore Piston Kit 72mm. 295cc.
| Brand | Vertex Pistons |
|---|---|
| Part Number | vep24079A |
| MFR Part # | 24079A |
| UPC / Barcode | 714205067002 |
| Item ID | 736411 |
| Price Group | Vertex Pistons |
| Born-On Date | 2024-05-07 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Piston Sets - Powersports |
| Dimensions | 1.0" Γ 1.0" Γ 1.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |