Power Stop 12-15 Honda Civic Rear Brake Shoes w/Hardware
| Brand | PowerStop |
|---|---|
| Part Number | psbSSH913A |
| MFR Part # | SSH913A |
| UPC / Barcode | 889906841920 |
| Item ID | 750083 |
| Price Group | PowerStop |
| Born-On Date | 2024-06-04 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Shoes |
| Dimensions | 8.7" Γ 7.1" Γ 2.6" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.10 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |