Vortex Racing V3 Fuel Cap Lock Arm- Black
| Brand | Vortex Racing |
|---|---|
| Part Number | vtxGC008K |
| MFR Part # | GC008K |
| UPC / Barcode | GC008K |
| Item ID | 755491 |
| Price Group | Vortex Racing |
| Born-On Date | 2024-06-14 |
| Category | Fuel Delivery |
| Subcategory | Fuel Caps |
| Dimensions | 4.5" Γ 3.0" Γ 0.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.08 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Clearance | β‘ Clearance Item |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |