Vortex Racing V3 Handlebar SX 7/8in- Black
| Brand | Vortex Racing |
|---|---|
| Part Number | vtxHB806K |
| MFR Part # | HB806K |
| UPC / Barcode | HB806K |
| Item ID | 755498 |
| Price Group | Vortex Racing |
| Born-On Date | 2024-06-14 |
| Category | Controls |
| Subcategory | Handlebars |
| Dimensions | 31.8" Γ 5.1" Γ 2.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 2.20 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |