Vortex Racing 06-16 Yamaha YZF-R6 Rear Set- Black
| Brand | Vortex Racing |
|---|---|
| Part Number | vtxRS616K |
| MFR Part # | RS616K |
| UPC / Barcode | RS616K |
| Item ID | 756758 |
| Price Group | Vortex Racing |
| Born-On Date | 2024-06-14 |
| Category | Transport |
| Subcategory | Bike Stands |
| Dimensions | 11.6" Γ 8.5" Γ 2.7" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |