King 2021+ Chevy/GMC Tahoe/Suburban/Yukon 2.5 Front Coilover W/ Adjuster
| Brand | King Shocks |
|---|---|
| Part Number | kin25001-391A |
| MFR Part # | 25001-391A |
| Item ID | 793275 |
| Price Group | King Shocks |
| Born-On Date | 2024-07-15 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Coilovers |
| Dimensions | 35.3" Γ 13.0" Γ 11.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 75.80 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |