Ford Racing 01-04 Mustang GT 4.6L SOHC 2V Perf Improvement Intake Manifold (Req Manifold Gasket Set)
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-9424-P46A |
| MFR Part # | M-9424-P46A |
| UPC / Barcode | 756122022801 |
| Item ID | 796124 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2024-07-25 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Intake Manifolds |
| Dimensions | 19.6" Γ 15.9" Γ 9.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 12.60 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| CARB Ack. | Required |
| Active | Active |