Odyssey Battery Auto/Truck/Heavy Duty & Commercial Extreme AGM Battery (31-PC2150T)
| Brand | Odyssey Battery |
|---|---|
| Part Number | odyODX-AGM31A |
| MFR Part # | ODX-AGM31A |
| UPC / Barcode | 635241140460 |
| Item ID | 797445 |
| Price Group | Odyssey Battery |
| Born-On Date | 2024-07-31 |
| Category | Batteries, Starting & Charging |
| Subcategory | Batteries |
| Dimensions | 16.5" Γ 14.3" Γ 10.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 81.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | β Prohibited |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |