Forced Performance Subaru 84mm Intake Pipe (For use with EJ Motor application)
| Brand | Forced Performance |
|---|---|
| Part Number | fpt8005010A |
| MFR Part # | 8005010A |
| UPC / Barcode | 8005010A |
| Item ID | 803321 |
| Price Group | Forced Performance B |
| Born-On Date | 2024-09-03 |
| Category | Forced Induction |
| Subcategory | Turbo Service Kits |
| Dimensions | 15.7" Γ 8.6" Γ 8.4" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Not CARB Approved |
| Active | Active |