Maxtrac 14-24 Ram 2500 4WD (W/ Factory Rear Air) 5.5in Rear Lift Box Kit
| Brand | Maxtrac |
|---|---|
| Part Number | mxt907255A |
| MFR Part # | 907255A |
| UPC / Barcode | 706199415143 |
| Item ID | 808843 |
| Price Group | Maxtrac |
| Born-On Date | 2024-09-04 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Lift Kits |
| Dimensions | 16.4" Γ 16.3" Γ 9.2" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 47.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (2 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Clearance | β‘ Clearance Item |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |