MaxTrac 13-24 Dodge RAM 3500 4WD Rear 3.5in Lift - Component Box
| Brand | Maxtrac |
|---|---|
| Part Number | mxt907335A |
| MFR Part # | 907335A |
| UPC / Barcode | 706199415235 |
| Item ID | 809048 |
| Price Group | Maxtrac |
| Born-On Date | 2024-09-06 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Lift Kits |
| Dimensions | 16.0" Γ 16.0" Γ 8.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 25.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (2 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |