Revolution Gear & Axle 01-15 Chrysler 9.25in ZF Rear End Ring & Pinion Master Install Kit
| Brand | Revolution Gear & Axle |
|---|---|
| Part Number | rga35-2028A |
| MFR Part # | 35-2028A |
| UPC / Barcode | 810038585239 |
| Item ID | 811459 |
| Price Group | Revolution Gear & Axle |
| Born-On Date | 2024-09-20 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Differential Install Kits |
| Dimensions | 11.8" Γ 10.4" Γ 2.6" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 6.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |