Westin 19-24 Chevy Silverado CC 1500 5.8ft Bed EXP Truck Cap - Black (Box 1 ONLY)
| Brand | Westin |
|---|---|
| Part Number | wes16-13955A |
| MFR Part # | 16-13955A |
| UPC / Barcode | 707742123942 |
| Item ID | 814173 |
| Price Group | Westin T |
| Born-On Date | 2024-09-26 |
| Category | Tonneau Covers |
| Subcategory | Bed Caps |
| Dimensions | 62.0" Γ 57.0" Γ 6.5" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 50.00 lbs |
| LTL Freight | β Required |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |