Wilwood Pad Set BP-40 6712 DP6
| Brand | Wilwood |
|---|---|
| Part Number | wil150-40-6712K |
| MFR Part # | 150-40-6712K |
| UPC / Barcode | 889545120813 |
| Item ID | 814985 |
| Price Group | Wilwood |
| Born-On Date | 2024-10-02 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Pads - Racing |
| Dimensions | 5.8" Γ 3.7" Γ 3.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (3 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |