Wilwood Pad Set BP-40 7812 Dynapro Dynalite-w/Bridge Bolt - .49 Thick
| Brand | Wilwood |
|---|---|
| Part Number | wil150-40-7812K |
| MFR Part # | 150-40-7812K |
| UPC / Barcode | 889545120899 |
| Item ID | 817682 |
| Price Group | Wilwood |
| Born-On Date | 2024-10-10 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Pads - Racing |
| Dimensions | 4.7" Γ 2.9" Γ 2.9" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 2.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (3 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |