Innovative Mounts 88-91 Civic/CRX Conversion Right Hand Mount D-Series/Cable 2 Hydro - Black
| Brand | Innovative Mounts |
|---|---|
| Part Number | inm49121-75A |
| MFR Part # | 49121-75A |
| Item ID | 831508 |
| Price Group | Innovative Mounts |
| Born-On Date | 2025-01-13 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Transmission Mounts |
| Dimensions | 8.2" Γ 8.2" Γ 6.7" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 3.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (3 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |