Westin 20-25 Ram 2500/3500 Crew Cab 6.4ft Bed EXP Truck Cap Top Piece - Black (Box 1 ONLY)
| Brand | Westin |
|---|---|
| Part Number | wes16-14765A |
| MFR Part # | 16-14765A |
| UPC / Barcode | 707742123980 |
| Item ID | 847957 |
| Price Group | Westin T |
| Born-On Date | 2025-04-07 |
| Category | Tonneau Covers |
| Subcategory | Bed Caps |
| Dimensions | 76.0" Γ 59.0" Γ 5.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 126.00 lbs |
| LTL Freight | β Required |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |