AMP Research 2025 RAM 2500/3500 HD PowerStep
| Brand | AMP Research |
|---|---|
| Part Number | amp76365-01A |
| MFR Part # | 76365-01A |
| UPC / Barcode | 810150197372 |
| Item ID | 862089 |
| Price Group | AMP Research |
| Born-On Date | 2025-06-04 |
| Category | Nerf Bars & Running Boards |
| Subcategory | Running Boards |
| Dimensions | 81.8" Γ 13.0" Γ 7.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 61.50 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |