Raceline Beadlock Bolt Kit - 5/16-18 X 1.00in - Grade 8 - 20 piece + 2 extra bolt
| Brand | Raceline |
|---|---|
| Part Number | rclRBL-BOLT1" 20PCS. KIT |
| MFR Part # | RBL-BOLT1" 20PCS. KIT |
| UPC / Barcode | 682108184327 |
| Item ID | 871878 |
| Price Group | Raceline PWS |
| Born-On Date | 2025-06-13 |
| Category | Wheel and Tire Accessories |
| Subcategory | Wheel Accessories |
| Dimensions | 5.0" Γ 5.0" Γ 5.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.75 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |