H&R Wheel Bolts 14 X 1.5 / Length 45mm / Audi Removable Ball (R14) / Head 17mm - Set of 10
| Brand | H&R |
|---|---|
| Part Number | hrs1454507A SET |
| MFR Part # | 1454507A SET |
| UPC / Barcode | 1454507A SET |
| Item ID | 875292 |
| Price Group | H&R Other |
| Born-On Date | 2025-07-14 |
| Category | Wheel and Tire Accessories |
| Subcategory | Wheel Bolts |
| Dimensions | 8.0" Γ 6.0" Γ 4.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 1.90 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |