King Shocks 2019+ Ford Ranger Raptor 2.5 IBP Rear Coilovers w/ RR & Comp Adj. - Pair
| Brand | King Shocks |
|---|---|
| Part Number | kin25700-430A |
| MFR Part # | 25700-430A |
| Item ID | 887058 |
| Price Group | King Shocks |
| Born-On Date | 2025-07-28 |
| Category | Suspension |
| Subcategory | Coilovers |
| Dimensions | 35.8" Γ 12.5" Γ 11.7" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 67.10 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |