Weld S79HD 20x5.0 / 6X135 BP / 2.5in BS / -13mm / Street RT-S Series (ID Low Pad) - Polished Wheel
| Brand | Weld |
|---|---|
| Part Number | wel79LP0050Y25A |
| MFR Part # | 79LP0050Y25A |
| Item ID | 888553 |
| Price Group | Weld Racing B |
| Born-On Date | 2025-08-11 |
| Category | Uncategorized |
| Subcategory | Uncategorized |
| Dimensions | 27.0" Γ 27.0" Γ 10.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 27.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |