aFe POWER Engine Oil Pan GM Diesel Trucks 01-10 V8-6.6L (td) LB7/LLY/LBZ/LMM
| Brand | aFe |
|---|---|
| Part Number | afe46-71070A |
| MFR Part # | 46-71070A |
| Item ID | 894939 |
| Price Group | aFe Discount D |
| Born-On Date | 2025-09-02 |
| Category | Drivetrain |
| Subcategory | Diff Covers |
| Dimensions | 15.4" Γ 14.3" Γ 9.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 11.70 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |