Weld S70 RT-S 20x8in / 5x114.3 BP / 5.3in. BS - Black Center - Polished Shell Wheel
| Brand | Weld |
|---|---|
| Part Number | wel70HB0080A53A |
| MFR Part # | 70HB0080A53A |
| UPC / Barcode | 190300850549 |
| Item ID | 897837 |
| Price Group | Weld Racing B |
| Born-On Date | 2025-09-25 |
| Category | Wheels |
| Subcategory | Wheels - Forged |
| Dimensions | 27.0" Γ 27.0" Γ 14.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 30.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |