DFC 15-20 Dodge Challenger Front Slotted Hi-Carbon Alloy Geomet Coated Rotor
| Brand | DFC |
|---|---|
| Part Number | dfc910-40036A |
| MFR Part # | 910-40036A |
| UPC / Barcode | 190920546419 |
| Item ID | 930219 |
| Price Group | DFC |
| Born-On Date | 2025-09-29 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Rotors - Slotted - Cryo |
| Dimensions | 16.6" Γ 14.9" Γ 3.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 32.80 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (1 location) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | Yes |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |