EBC 78-80 Suzuki GS 1000 Front Left/Right Semi-Sintered V Brake Pads
| Brand | EBC Powersports |
|---|---|
| Part Number | ebcFA38V |
| MFR Part # | FA38V |
| Item ID | 941170 |
| Price Group | EBC Powersports |
| Born-On Date | 2025-11-03 |
| Category | Brakes, Rotors & Pads |
| Subcategory | Brake Pads - OE |
| Dimensions | 6.8" Γ 5.4" Γ 0.6" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.47 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | Yes |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |