Ford Racing F-150 Align-Lock Kit
| Brand | Ford Racing |
|---|---|
| Part Number | frpM-18005-F15A |
| MFR Part # | M-18005-F15A |
| UPC / Barcode | 756122024027 |
| Item ID | 942920 |
| Price Group | Ford Racing A |
| Born-On Date | 2025-11-07 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Hardware Kits - Other |
| Dimensions | 10.0" Γ 5.0" Γ 5.0" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 5.00 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | β Warning Required |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |