Westin 20-25 RAM 2500/3500 CC 6.4ft Bed EXP Truck Cap - White (Box 1 ONLY)
| Brand | Westin |
|---|---|
| Part Number | wes16-14760A |
| MFR Part # | 16-14760A |
| UPC / Barcode | 707742130506 |
| Item ID | 943069 |
| Price Group | Westin T |
| Born-On Date | 2025-11-11 |
| Category | Tonneau Covers |
| Subcategory | Bed Caps |
| Dimensions | 76.4" Γ 59.1" Γ 5.3" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 125.70 lbs |
| LTL Freight | β Required |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |