ARP M9 x 5.715in OAL ARP2000 Head Stud w/ Guide (Single Bolt)
| Brand | ARP |
|---|---|
| Part Number | arpAI5.715-2GB |
| MFR Part # | AI5.715-2GB |
| Item ID | 960214 |
| Price Group | ARP |
| Born-On Date | 2025-12-08 |
| Category | Engine Components |
| Subcategory | Hardware - Singles |
| Dimensions | 7.0" Γ 5.0" Γ 0.8" (LΓWΓH) |
|---|---|
| Weight | 0.73 lbs |
| LTL Freight | Standard Parcel |
| Air Shipping | Eligible |
| Status | β In Stock (4 locations) |
|---|---|
| Warehouses |
β 01
β 02
β 03
β 59
|
| Regular Stock | No |
| Powersports | No |
| Prop 65 | No Warning |
|---|---|
| CARB | Compliant |
| Active | Active |